+0086 135 6738 5757

اخبار.
Yitai بافندگی

ما از همان ابتدا به توسعه و تولید پارچه بافندگی اختصاص یافته ایم.

منبع یابی پارچه های بافتنی عملکردی: راهنمای خرید برای تولیدکنندگان پوشاک

2026-11-04

اکثر اختلافات در مورد عملکرد پارچه کشباف با یک گزارش تست حل می شود، نه با احساس دست. یک اینترلاک 180 GSM که به درستی در یک اتاق نمونه پوشانده می‌شود، همچنان می‌تواند پس از سه بار شستشوی خانگی، AATCC 135 را از کار بیاندازد، از باند تغییر ابعادی مثبت یا منفی 5 درصد فراتر رود، یا به کندی بهبود یابد تا محدودیت رشد نوشته شده در بسته فناوری را برآورده کند. هیچ یک از این خرابی ها روی چوب لباسی قابل مشاهده نیستند و همه آنها بعد از اینکه میز برش قبلاً انجام شده است ظاهر می شوند.

تولیدکنندگان پوشاک برای این شکاف دو بار پرداخت می‌کنند: یک بار در حیاط رد شده، و بار دیگر در لباسی که روی زانو آویزان است، روی صندلی می‌درخشد یا بعد از ده بار پوشیدن، قرص‌هایی را زیر بند کوله پشتی قرار می‌دهد. تصمیماتی که نتیجه را تعیین می کند قبل از بافتن اولین رول فله گرفته می شود و تقریباً همه آنها در یک برگه مشخصات قرار می گیرند.

قبل از تایید نمونه، مشخصات را اصلاح کنید

یک پارچه بافتنی پرفورمنس باید حداقل به شش پارامتر قابل اندازه گیری قبل از اینکه کارخانه روی آن نقل قول کند، قفل شود: جرم در واحد سطح، ترکیب الیاف، کشش و بازیابی، مدیریت رطوبت، ثبات ابعادی، و ثبات رنگ. احساس دست و پارگی نتیجه این اعداد است، نه ویژگی‌های مستقلی که به تنهایی قابل قضاوت هستند.

تعریف
بافتنی پرفورمنس یک منسوجات بافته شده با تار یا پود است که در برابر یک هدف کاربردی قابل اندازه گیری مانند حمل و نقل رطوبت، بازیابی کشش، تنظیم حرارتی یا محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش مهندسی شده است، نه در برابر ظاهر به تنهایی. پایه های بافتنی شامل ژاکت تک، دنده، در هم تنیده، پیک و مش است. پایه های تار بافتنی شامل توری تریکو و تار بافتنی است.

جدول زیر چک هایی را فهرست می کند که اغلب تصمیم می گیرند که آیا یک محموله فله پذیرفته شده است یا در مقابل آن ادعا شده است. هر ردیف را می توان به صورت یک خط در یک سفارش خرید نوشت.

پارامترهای مشخصات اصلی برای پارچه بافتنی عملکرد، با اهداف معمولی لباس فعال و روش آزمایشی که هر یک را تأیید می کند.
پارامتر هدف معمولی روش مرجع
جرم در واحد سطح 140 تا 280 GSM، تنظیم شده توسط استفاده نهایی ISO 3801 یا ASTM D3776
ترکیب فیبر 12 تا 22 درصد الاستین در کشباف های چهار طرفه ISO 1833
کشش و ریکاوری 60 تا 120 درصد کشیدگی، رشد زیر 5 درصد بعد از 30 دقیقه ASTM D4964
مدیریت رطوبت نرخ حمل و نقل و خشک کردن یک طرفه بالاتر از خط پایه توافق شده AATCC 195
ثبات ابعادی بین مثبت یا منفی 3 تا 5 درصد پس از سه بار شستشو AATCC 135 یا ISO 6330
ثبات رنگ درجه 4 یا بهتر به شستشو و تعریق ISO 105-C06 و ISO 105-E04
پیلینگ و سایش درجه 4 با 2000 مالش برای شلوارهای ساق و لباس تیمی ASTM D4970 یا ISO 12947
3 تا 5 درصد
تغییر ابعادی که اکثر برندها پس از سه بار شستشوی خانگی تحت AATCC 135 و ISO 6330 می پذیرند. نوار پهن تر یک ویژگی پارچه نیست، یک عیب لباس است که به مصرف کننده موکول می شود.

اجازه دهید ساختار بافتنی حالت شکست را تعیین کند

یک ساختار بافتنی حالت شکست را قبل از انتخاب ترکیب الیاف برطرف می کند: در وزن مساوی، حالت قفل در هم و دنده 2×2 بهتر از یک ژرسه است، در حالی که توری بهتر از هر دو تهویه می شود و قدرت ترکیدگی کمتری دارد.

پیراهن تک، مش و پیک

  • روی یک تخت سوزنی شکل می گیرد، به طوری که صورت و پشت متفاوت است و لبه های بریده شده به سمت داخل خم می شوند
  • بیشترین ازدیاد طول پایه های رایج، مورد استفاده برای 120 تا 160 تاپ و آستر آموزشی GSM
  • مش تهویه مهندسی شده را اضافه می کند. قبل از استفاده از توری سبک در سایش تراکمی، استحکام ترکیدگی را با استاندارد ASTM D3786 بررسی کنید
  • پیکه گیره ها را پنهان می کند و بافت سطح را در تاپ های بافتنی به سبک چوگان حفظ می کند

اینترلاک، دنده و تریکو

  • روی دو تخت سوزنی با صورت و پشت متعادل شکل می گیرد، بنابراین لبه ها صاف قرار می گیرند
  • 180 تا 260 GSM معمولی برای شلوارهای ساق، پیراهن‌های تیمی و کت‌های یوگا
  • دنده 2x2 بیشترین کشش جانبی را ایجاد می کند و معمولاً برای کاف ها، یقه ها و کمربندها در نظر گرفته می شود.
  • تریکو بافتنی تار کنترل ابعادی دقیق تری در وزن کم می دهد که مناسب لباس های شنا و آستر است.

ساختار ارزان ترین اهرم موجود است. جابجایی یک برنامه ساق شلواری از یک پیراهن تکی به قفل در همان 200 GSM، پیچش لبه را از بین می برد و بازیابی را بهبود می بخشد، بدون اینکه هزینه فیبر به ازای هر کیلوگرم تغییر کند.

گیج دستگاه، پیکربندی بستر سوزنی و عرض تمام شده را در همان پیام قیمت بخواهید. آسیابی که نمی تواند گیج را نقل قول کند، از خانواده پارچه نقل می کند، نه پارچه.
PERFORMANCE KNIT MATT & PLAIN HT045 بافتنی پرفورمنس مات و ساده HT045 بافتنی پرفورمنس مات و ساده HT045 مشاهده محصول →

انتخاب ترکیب سقف راحتی را تعیین می کند

نایلون با الاستین به عنوان پیش‌فرض برای لباس‌های فعال با کشش بالا باقی می‌ماند، زیرا نایلون با همان درصد الاستین، دست نرم‌تر و مقاومت سایشی بهتری ارائه می‌دهد، در حالی که پلی استر با الاستین سریع‌تر خشک می‌شود، رنگ را در آب کلردار بهتر نگه می‌دارد و قیمت هر کیلوگرم آن کمتر است.

12 تا 22 درصد
محتوای الاستین معمولی بافتنی های کششی چهار طرفه
80/20
نایلون و الاستین، رایج ترین ساخت ساق
500 تا 700 درصد
ازدیاد طول فیبر الاستین می تواند قبل از شکستن به خود برسد
لایه پایه فشرده سازی
22%
ساق یوگا
20%
لباس شنا و ساحل
18%
پیراهن ورزشی تیم
12%
لباس زیر
8%
نوارهای الاستین نشان‌دهنده نوشته شده در بسته‌های فناوری با استفاده نهایی. قبل از پایان درخواست، مسیر ساخت و ساز و تکمیل خاص را تأیید کنید.

الاستین کمترین سهم ترکیب از نظر وزن و بیشترین سهم از خطر است. بالاتر از حدود 22 درصد الاستین، کشش اضافی بازیابی بسیار کمی را اضافه می کند و شروع به افزایش نیروی فشاری می کند، که به عنوان ناراحتی در شلوارهای ساق بلند و به عنوان هزینه مواد بیشتر نشان داده می شود. بازیابی بیشتر به ساختار بافتنی، تنظیم گرما و مسیر آرامش بستگی دارد تا به درصد الاستین به تنهایی.

پلی استر بازیافتی و پلی استر کاتیونی مسیر رنگرزی را به جای مشخصات راحتی تغییر می دهند: نخ های کاتیونی در دماهای پایین تر به سایه های عمیق رنگ می شوند و هزینه ها و گواهینامه تغییر قیمت مواد اولیه بازیافتی بیشتر از تغییر حس دست کار می کند.

کشش دو طرفه برای بافتنی های بافتنی و تاپ های تابستانی کافی است. هر زمان که لباس باید در هر دو جهت کشیده شود، مانند ساق‌ها، تاپ‌های فشرده و لباس‌های شنا، کشش چهار طرفه لازم است.
HIGH STRETCH NYLON FABRIC HT928 پارچه نایلونی با کشش بالا HT928 بافتنی پرفورمنس مات و ساده HT045 مشاهده محصول →

طرح آزمایشی را در بسته فناوری بسازید

انبوه را با روش‌های نام‌گذاری شده به جای صفت‌ها تأیید کنید: AATCC 135 برای تغییر ابعاد پس از شستشو، ASTM D4964 برای کشش و بازیابی، AATCC 195 برای مدیریت رطوبت، ISO 105-C06 برای ثبات رنگ شستشو و ASTM D5430 برای بازرسی پارچه چهار نقطه‌ای.

تایید شیب آزمایشگاهی و دست
پنج تا هفت روز. رنگ را در نور D65 با اسپکتروفتومتر تأیید کنید و قبل از ارسال اولین شیب، تلورانس تفاوت رنگ را 1.0 یا بیشتر تنظیم کنید.
حیاط نمونه
30 تا 50 متر در هر رنگ، تولید شده بر روی همان گیج ماشین و مقدار نخی که برای تولید فله برنامه ریزی شده است، به علاوه دو متر به عنوان مرجع مهر و موم شده نگهداری می شود.
پایلوت رنگرزی و پایان کار
مرحله ای که در آن تنظیم حرارت، فشرده سازی و stentering ثابت می شود. گزارش آزمایش شخص ثالث را از این اجرا درخواست کنید، نه از نمونه دستی که در خط دیگری تولید شده است.
تولید فله با بازرسی درون خطی
درجه بندی چهار نقطه ای را تحت ASTM D5430 در هر دو مرحله greige و نهایی اعمال کنید، بنابراین تغییرات عرض و خطوط سوزن قبل از اینکه تکمیل آنها را پنهان کند، مشخص می شود.
بازرسی نهایی و نمونه های نگهداری شده
لباس‌ها را در AQL 2.5 برای عیوب عمده بررسی کنید و یک نمونه باقی‌مانده را در هر مقدار رنگ در برابر استاندارد تایید شده مهر و موم کنید.

خطوط سوزن، نوارهای سایه و تنوع عرض بیشتر ادعاهای مطرح شده پس از اجرای آزمایشی را تشکیل می دهند. رایج ترین عیوب موجود در پارچه کشباف چهار طرفه عمده فروشی همراه با مرحله بازرسی که در آن هر یک باید گرفتار شوند، مستند می شوند.

درجه بندی چهار امتیازی به ازای هر نقص 1، 2، 3 یا 4 امتیاز جریمه با توجه به طول آن اختصاص می دهد. یک رول که بیش از 20 امتیاز در هر 100 یارد مربع باشد باید قبل از رسیدن به جدول پخش رد شود.

ادعاهای پایداری نیازمند اسناد و مدارک پشت آن هستند

محتوای بازیافتی باید قابل ردیابی باشد نه اینکه ادعا شود: استاندارد جهانی بازیافت شده و استاندارد ادعای بازیافتی هر دو نیاز به گواهی زنجیره نگهداری از بازیافت تا پارچه تمام شده دارند، در حالی که استاندارد Oeko-Tex 100 مواد محدود شده را به جای محتوای بازیافتی پوشش می دهد.

ادعای بازیافتی بدون گواهی معامله یک بدهی است نه یک نقطه فروش.

گزارش بازار مواد Textile Exchange، پلی استر بازیافتی را در نزدیک به 15 درصد از حجم الیاف پلی استر جهانی در سال های گزارش اخیر ردیابی کرده است، که به این معنی است که خریداران اکنون عرضه کافی واجد شرایط برای اصرار بر روی کاغذبازی را دارند. این چهار سند را با هر سفارش نگه دارید:

  • گواهی معامله GRS یا RCS که لات و تامین کننده خاص را پوشش می دهد
  • شماره گواهی استاندارد 100 Oeko-Tex برای پارچه تمام شده
  • محتوای بازیافتی به‌عنوان درصد وزن، به ازای کیفیت پارچه به‌جای هر سفارش بیان شده است
  • تائید کتبی مبنی بر اینکه ماده اولیه بازیافتی به صورت مکانیکی یا شیمیایی تولید شده است
100% POLYESTER 150GSM 170CM HONEYCOMB RECYCLED POLYESTER FABRIC HT1317 100% پلی استر 150GSM 170CM پارچه پلی استر بازیافتی لانه زنبوری HT1317 پارچه پلی استر 100% پلی استر 150GSM 170 سانتی متر لانه زنبوری بازیافتی - منسوجات با کارایی بالا پایدار مشاهده محصول →

شرایط تجاری که حاشیه را تعیین می کند

قیمت، حداقل مقدار سفارش و زمان تحویل با هم حرکت می کنند، زیرا حداقل دسته رنگ، اندازه نخ و مسیر پایان هر سه را در یک لحظه تنظیم می کند.

  • حداقل دسته رنگ برای بافتنی های تکه رنگ معمولاً از 300 تا 500 کیلوگرم به ازای هر رنگ در هر کیفیت شروع می شود. کمتر از این رقم، انتظار اضافه بها یا مقدار رنگ مشترک را داشته باشید
  • بپرسید که یک سفارش منفرد چند لات رنگ را در بر می گیرد و در هر لات یک نمونه مهر و موم شده نگهداری کنید
  • 7 تا 10 روز به اولین سفارش انبوه با کیفیت جدید برای تأیید آزمایشی و انجام آزمایش شخص ثالث اضافه کنید.
  • درایوهای تکمیلی بیش از نخ هزینه دارند: هلو، کلندری، چاپ دیجیتال، چاپ فویل و لمینیت هر کدام یک گذر جداگانه از آسیاب اضافه می کنند.
  • مسیر آرامش را به صورت کتبی تأیید کنید، زیرا فشرده سازی و پیش کوچک شدن هم قیمت و هم عرض قابل دستیابی را تغییر می دهد.
کمترین نقل قول معمولاً نقل قولی است که کمترین پارامترهای تعریف شده را دارد. قیمت ها را در یک برگه مشخصات تکمیل شده مقایسه کنید، هرگز روی قیمت هر کیلوگرم به تنهایی.

پاسخ های مستقیم برای تیم های منبع یابی

یک سازنده قبل از رزرو انبوه چه مقدار یارد نمونه باید درخواست کند؟

30 تا 50 متر در هر رنگ برای آزمایش های برش و دوخت به اضافه 2 متر به عنوان مرجع مهر و موم شده درخواست کنید و به طور کتبی تأیید کنید که نمونه از همان تعداد نخ و گیج ماشینی که برای فله برنامه ریزی شده است تهیه شده است. Yardage تولید شده بر روی یک گیج متفاوت، یک آزمایش احساس دست است، نه یک آزمایش تولید.

چه میزان تحمل انقباض برای یک بافتنی 200 GSM واقعی است؟

بعد از سه بار شستشو تحت AATCC 135، برای کشباف های چهار طرفه غنی از مواد مصنوعی 3 درصد مثبت و منفی و برای مخلوط های غنی از پنبه 5 درصد مثبت یا منفی انتظار می رود. آسیابی که وعده انقباض صفر را می دهد معمولاً یک مسیر تکمیل فشرده یا از پیش شل شده را نقل می کند، بنابراین بپرسید که کدام مسیر و قیمت کاهش عرض دارد.

آیا درصد الاستین بالاتر همیشه ریکاوری را بهبود می بخشد؟

نه. بازیابی توسط ساختار بافتنی، تنظیم گرما و آرامش به همان اندازه که توسط محتوای الاستین کنترل می شود، و بالاتر از حدود 22 درصد الاستین، کشش اضافی عمدتاً نیروی فشاری و هزینه را افزایش می دهد. ASTM D4964 تعداد مهم را اندازه گیری می کند: درصد طولی که پس از یک دوره کشش و استراحت تعریف شده بازیابی نشده است.

چه مدارکی باید با اولین محموله انبوه برسد؟

چهار مورد: یک گزارش آزمایشی که روش و نتیجه اندازه‌گیری شده را نام‌گذاری می‌کند، یک گواهی تراکنش GRS یا RCS هر زمان که محتوای بازیافتی ادعا شود، شماره گواهی استاندارد Oeko-Tex 100، و یک نمونه نگه‌داشته شده مهر و موم شده که مطابق با استاندارد تأیید شده است. از دست دادن هر یک از چهار مورد، یک سوال فنی را به یک اختلاف تجاری تبدیل می کند.

6 چک
ترکیب، وزن، بازیابی کشش، مدیریت رطوبت، ثبات ابعادی و ثبات رنگ. قبل از امضای سفارش خرید، هر شش مورد را تعریف کنید، و احساس دست از خودش مراقبت خواهد کرد.

محصولات ویژه